دستور Msconfig در Run ویندوز

نوشته شده توسط سپنتا on . ارسال از : آموزش

آشنايي با برنامه ي msconfig

هرگاه مي خواهيد از يک برنامه ي جديد بهره بگيريد، مجبوريد وقت بگذاريد تا خودتان را با آن برنامه آشنا کنيد. برنامه ي msconfig نيز استثنا نيست. بايد برگه ها و تنظيم هاي مختلف آن را که قلب اين برنامه ي خدماتي را تشکيل مي دهند بررسي کنيد.
صفحاتي که خواهيد ديد در کامپيوترهاي مختلف فرق مي کنند، که به سيستم عامل مورد استفاده و پيکربندي خاص سيستم بستگي دارد. ما براي اين مقاله از يک نگارش 32 بيتي ويندوز 7 بهره گرفته ايم.

 

برگه يStartup

زماني كه دكمه روشن كامپيوتر را مي زنيد چندين برنامه هستند كه به صورت پيشرض مي خواهند همزمان بالا بيايند و آماده به كار شوند . همچنین این برنامه ها به طور خودکاردر اکثر مواقع از اینترنت استفاده میکنند و باعث اتمام ترافیک اینترنت شما میشوند.در واقع هرچه نرم افزارهاي نصب شده روي كامپيوتر بيشتر باشد زمان بيشتري براي بالا آمدن ويندوز گرفته مي شود و حجم بیشتری از اینترنت را مصرف میکند. برخي از نرم افزارها به طور اتوماتيك خود را درليست Startup قرار مي دهند كه با چند مرحله كار از شر آنها خلاص مي شويد .

1-به منوي Start برويد و Run را باز كنيد،سپس عبارت msconfig را تایپ کنید و ok کنید.

runmsconfig

2-سپس پنجره مثل تصوير زير ظاهر شود.در این پنجره روی تب StartUp کلیک کنید.تمامی برنامه ها به جز دانلود منیجر و آنتی ویروس را غیرفعال کنید.

systemconfig thumb

3-بعد از اعمال اين فرآيند از شما در مورد ري استارت كامپيوتر سوال مي شود كه بهتر است آن را تاييد كنيد و سیستم را یکبار ری استارت کنید.

restart thumb

نوشتن دیدگاه